Zrod SPORT SERVIS PS je spojen s obdobím rozmachu požárního sportu. Okolo roku 1995, kdy se začalo tímto sportem zabývat více a více sborů dobrovolných hasičů a tudíž se začala tvořit větší konkurence, rozhodovalo o výsledcích sebemenší zlepšení techniky a to ať už provedení dané disciplíny, či techniky míněné jako vybavení.

Po marném shánění informací, které by pomohly zlepšit výkon techniky, tak aby byla konkurence schopná, vše nakonec vyústilo ke konstrukci oběžného kola , z čehož nakonec vznikl pilotní model známý pod názvem „Oběžné kolo – model 98“ (6 lopatek + 6 přídavných).
„Model 98 byl tedy startérem motoru SPORT SPERVIS PS

Po tomto se dalo vše do pohybu a nabralo ten správný spád. Začaly úpravy sběračů, první motory 1,6 l (SDH Babice, Bojkovice, Valšovice …), následně obsahy 1,8 a 1,9, „Oběžné kolo – model 2003“ a s tímto také přišly ještě další úpravy, např. vylepšení hydrauliky čerpadla a dílů motoru.
V posledních letech je prováděna úprava každoročně cca pro 50 – 70 odběratelů v různém rozsahu. Od úprav čerpadel, kompletních přestaveb, až po dodávky sportovních PS.

Výběr zákazníků, alespoň z poslední doby, najdete v odkaze reference. Společně s tímto, bych všem zveřejněným chtěl poděkovat za zprostředkování reklamy.

SPORT SERVIS PS
Ing. Karel Gába